wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Po urodzeniu dzieci będą przy mamie. Można też odwiedzać wcześniaki

Po urodzeniu dzieci będą przy mamie. Można też odwiedzać wcześniaki

To bardzo dobre informacje dla rodziców maluszków urodzonych w gorzowskim szpitalu. Po pierwsze: wracają odwiedziny na oddziale wcześniaków. Po drugie: kobiety, mimo pozytywnego wyniku testu na COVID, będą mogły mieć przy sobie dzieci.

Zmiany weszły w życie już wczoraj (17.03) i zostały zainicjowane przez Barbarę Michalczyk, nową szefową Oddziału Noworodkowego z Pododdziałem Intensywnej Opieki nad Noworodkiem. Od teraz panie, które urodzą w gorzowskiej lecznicy, będą mogły przebywać w jednej sali z dziećmi, nawet w przypadku, gdy potwierdzono u nich zakażenie koronawirusem.  

Oczywiście jeśli panie wyrażają taką chęć, a stan zdrowia mamy i noworodka będzie zadawalający. Właśnie zostały wprowadzone odpowiednie procedury – powiedziała dr Barbara Michalczyk.

Dr Barbara Michalczyk

To jednak nie koniec zmian, bo kolejne dotyczą wcześniaków. Dzieci, które przyszły na świat przed wyznaczonym terminem, przebywają w tak zwanych „cieplarkach” i wymagają specjalnego podejścia. Ze względu na to, że ich układ odpornościowy jest bardzo delikatny to kontakt z osobami z zewnątrz był mocno ograniczony. Rodzice do tej pory dostawali jedynie zdjęcia dzieci i informacje o postępach jakie czynią. W tej chwili mamy wcześniaków, które długotrwale przebywają na oddziale, mogą codziennie do nich przychodzić. Oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Musi być to bezpieczne zarówno dla maluszków jak i personelu szpitala. Dlatego dwa razy w tygodniu mamy muszą robić testy w kierunku COVID-19 – dodaje dr Barbara Michalczyk.

Mamy wcześniaków dostają stałe zlecenie na test, a same testy robione są na koszt szpitala.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
60 %
2.5kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
23 °
czw.
22 °
pt.
21 °
sob.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE