niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Porzucona walizka i alarm bombowy w szpitalu!

Porzucona walizka i alarm bombowy w szpitalu!

Czarna, podróżna walizka wywołała dzisiaj (12.01) niemałe zamieszanie w gorzowskim szpitalu. Ktoś zostawił ją przed wejściem do budynku głównego przy ulicy Dekerta. Ze względu na brak jakichkolwiek informacji o pakunku na miejsce natychmiast została wezwana policja.

Obecnie w całym kraju w przestrzeni publicznej obowiązuje drugi stopień zagrożenia alarmowego BRAVO. To oznacza zwiększone i przewidywalne zagrożenie zdarzeniem o charakterze terrorystycznym. Wprowadzenie BRAVO ma charakter prewencyjny, ale wiąże się z koniecznością pewnych działań. Tak jest np. w przypadku podejrzanych przedmiotów niewiadomego pochodzenia, które potencjalnie mogą stanowić zagrożenie. O takich sytuacjach natychmiast muszą zostać powiadomione odpowiednie organy, w tym m.in. policja.

Dzisiaj (12.01) taki właśnie przedmiot znalazł się przed szpitalem w Gorzowie co postawiło na nogi gorzowskich funkcjonariuszy. Okazało się, że naprzeciwko wejścia do budynku głównego ktoś zostawił podróżną walizkę. Z uwagi na to, że nie było wiadomo co w niej jest na miejsce zostali wezwani policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej. To właśnie oni sprawdzili czy walizka zawiera ładunek wybuchowy.

Działania mundurowych wykazały, że zagrożenia nie było, a walizka jest tylko walizką, o której widocznie ktoś zapomniał. Właściciel zguby może się po nią zgłosić do szpitala.

Oczywiście właścicielkę lub właściciela wypytamy, co jest w środku i będzie to pytanie podchwytliwe! Znamy zawartość tajemniczego pakunku, ponieważ musiała go sprawdzić policja!” czytamy na Facebookowym profilu Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jeśli nikt nie zgłosi się po walizkę do szpitala to zostanie ona przekazana do biura rzeczy znalezionych Straży Miejskiej (ul. Łokietka 22).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
49 %
2.4kmh
86 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE