piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Urzędnicy będą mogli pracować zdalnie

Urzędnicy będą mogli pracować zdalnie

Gorzowski magistrat przygotowuje się do wprowadzenie nowego systemu pracy urzędników. Według planów pracownik urzędu dwa dni w miesiącu mógłby skorzystać z możliwości pracy zdalnej. Gorzów jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które planują wypróbować taki system.

Pomysł został przedstawiony urzędnikom przez prezydenta miasta jeszcze przed świętami i (co nie dziwne) spotkał się z aprobatą zainteresowanych. Chodzi o to, żeby urzędnicy mieli możliwość wyboru dwóch dni w miesiącu, podczas których będą pracować wyłącznie z domu.

Zasady nowego systemu mają być tak skonstruowane aby w żaden sposób nie zakłócało to pracy urzędu i nie stanowiło problemu dla mieszkańców miasta. Pracują nad tym urzędnicy, odpowiedzialni za funkcjonowanie urzędu, na czele z sekretarzem miasta – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Możliwość pracy zdalnej ma zostać wprowadzona w przyszłym roku, ale nie ma jeszcze informacji na temat tego kiedy dokładni. Skąd w ogóle wziął się taki pomysł? Prezydent tłumaczy, że chodzi o komfort pracy.

Intencją prezydenta jest to, żeby urzędnicy lubili swoją pracę, by czuli się w niej komfortowo, dzięki temu rośnie ich wydajność. Nowe rozwiązania będą obserwowane i usprawniane – wyjaśnia Wiesław Ciepiela.

System wprowadzony zostanie na próbę, ma mieć charakter naprzemienny i ma być kontrolowany przez szefów wydziałów i biur.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
69 %
4.5kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE