wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryNie żyje wójt gminy Brody Ryszard Kowalczuk

Nie żyje wójt gminy Brody Ryszard Kowalczuk

Wstrząsająca informacja dotarła do nas dzisiaj późnym popołudniem. Nie żyje wójt gminy Brody Ryszard Kowalczuk. Nagła śmierć 54-latka to szok w środowisku samorządowym. Polityka w mediach społecznościowych żegnają przyjaciele .

Z informacji, które udało nam się ustalić Ryszard Kowalczuk przyjechał dzisiaj (21.03) na trzydniowy Konwent Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, którego był wiceprezesem do Świeradowa-Zdroju. Zakochany w górskich wędrówkach wójt zostawił samochód na parkingu hotelowym i udał się na spacer. Niestety już z niego nie wrócił.

Jego ciało znalazł leśnik oddalone 500 metrów od miejsca pozostawienia auta. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci był rozległy zawał. W zeszłym roku mężczyzna przebywał na kilkumiesięcznym urlopie w celu podratowania zdrowia.

Jako Prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego wyrażam ogromne ubolewanie z powodu śmierci naszego Przyjaciela, Wójta Gminy Brody, Ryszarda Kowalczuka. To ogromna strata dla całego lubuskiego, samorządowego grona. To niepowetowana strata, która odciska piętno na nas wszystkich. W imieniu całego Zrzeszenia składam kondolencje Rodzinie zmarłego Ryszarda Kowalczuka. Spoczywaj w pokoju – napisał Marek Cebula, prezes ZGWL i burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Kochałeś góry. Kochałeś swoich bliskich. Kochałeś samorząd i godzinami mogłeś o nim opowiadać i dyskutować. Czekałem dzisiaj na Ciebie, ale Ty nie przyszedłeś… Ryszard Kowalczuk – kolega, samorządowiec, wójt, pasjonat gór i pieszych wędrówek wspiął się dzisiaj bezpowrotnie na najwyższy szczyt. Będzie mi Go bardzo brakowało – napisał Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej.

Nasza Samorządowa Rodzina pogrążona w żałobie. Odszedł Ryszard Kowalczuk – Przyjaciel, Kolega, Mądry, Skromny Człowiek. Rysiu, z całą pewnością do zobaczenia. Będzie mi Ciebie bardzo brakowało – wspomina Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

Nasz serdeczny przyjaciel, człowiek o wielkim sercu zawsze pogodny i uśmiechnięty, druh Ryszard Kowalczuk odszedł na wieczną służbę. Ryszard na wezwanie strażackiej syreny w remizie wstawiał się pierwszy. Wzór do naśladowania dla młodszych strażaków był zawsze pomocny i serdeczny. Strata tak doświadczonego druha to ogromny cios dla całego środowiska strażaków. Ryszardzie byłeś naszym przyjacielem, byłeś nam jak brat. Pamięć o Tobie nie zginie, póki tkwić będzie w naszych strażackich sercach. Łączymy sie w bólu i cierpieniu z pogrążona w żałobie rodziną Ryszarda. Nie wiemy, z jakim pożarem zmaga się Święty Florian, ale przed swoje oblicze wzywa swoich najlepszych strażaków – możemy przeczytać na profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodach.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie małe
4.5 ° C
5 °
4.5 °
83 %
4.5kmh
48 %
wt.
11 °
śr.
10 °
czw.
10 °
pt.
9 °
sob.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE