czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona Góra60 tysięcy złotych od Elektrociepłowni dla zielonogórskich rodzin

60 tysięcy złotych od Elektrociepłowni dla zielonogórskich rodzin

Kolejny już rok Elektrociepłownia „Zielona Góra” przekazała czek Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. 6- tysięcy trafi do potrzebujących rodzin, aby mogły one przetrwać zimę i opłacić rachunki za ciepłą wodę oraz ogrzewanie swoich domów i mieszkań.

Elektrociepłownia „Zielona Góra” już po raz piętnasty przekazuje w okresie niższych temperatur czek dla MOPS w naszym mieście. W tym roku jest to czek na 60 tysięcy złotych, ale na przestrzeni lat całe dofinansowanie wynosi już ponad milion złotych.

Z tegorocznej pomocy skorzysta około 150 zielonogórskich rodzin, które nie są w stanie same opłacić rachunków za ogrzewanie oraz ciepłą wodę w okresie zimowym. To rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki pomocy będą mieć pewność, że przetrwają zimę i chłodniejsze dni. Ogrzewanie w tym okresie jest potrzebne nie tylko dlatego, aby nie marznąć, lecz także po to, aby w domu czy mieszkaniu nie pozwolić na rozwój pleśni czy grzybów również szkodliwych zdrowiu.

Z raportu Szlachetnej Paczki wynika, że w 2022 roku w całej Polsce żyło około 1,8 miliona osób w skrajnym ubóstwie, z czego 400 tysięcy to dzieci. W tej grupie dochód dzienny wynosi zaledwie około 20 złotych. Natomiast ponad 40% gospodarstw domowych nie może samodzielnie zaspokoić podstawowych potrzeb biologicznych i społecznych.

W naszym mieście takie rodziny mogą liczyć na pomoc. Czek został przekazany 6 grudnia, czyli na mikołajki. Darowiznę zielonogórskiej elektrociepłowni można uznać za prezent właśnie z tej okazji.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE