czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomości78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia (w poniedziałek) o godz. 16:50 na Nekropolii Zielonogórskiej przy obelisku poświęconym Żołnierzom AK i Szarych Szeregów odbędzie się uroczystość z okazji 78. Rocznicy Powstania Warszawskiego.

fot. 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska

Prawie co roku pojawiają się, męczące już, dyskusje na temat zasadności Powstania Warszawskiego. Pewne jest, iż ocenianie tego, czy powstanie było potrzebne, z aktualnej perspektywy mija się z celem. Mieszkańcy Warszawy w 1944 roku uznali, że to najlepsze rozwiązanie i przy tym pozostańmy. We wspomnianym 1944, a dokładnie 1 sierpnia, o godz. „W”(17:00) w Warszawie wybuchło powstanie. Największa operacja militarna Armii Krajowej. Jego celem było odbicie stolicy okupowanej przez wojska III Rzeszy, zanim zrobi to Armia Czerwona. Powstanie trwało 63. dni. Zakończyło się zbombardowaniem Warszawy przez hitlerowców i wkroczeniem do stolicy Armii Czerwonej.

By upamiętnić te dramatyczne wydarzenie Hufiec Zielona Góra ZHP, Okręg Zielona Góra Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej przy współudziale Prezydenta Miasta Zielona Góra organizuje uroczystość upamiętniającą Powstanie Warszawskie.

Weźmie w niej udział kompania honorowa z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska. Organizatorzy zapraszają kombatantów, młodzież oraz mieszkańców miasta do udziału w uroczystości.

grafika-Urząd Miasta

______

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?

e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?

e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
18.4 ° C
20.1 °
18.4 °
73 %
2kmh
73 %
śr.
18 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE