czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraChoinki zebrane. Czas na Leśną Osadę na zielonogórskim deptaku

Choinki zebrane. Czas na Leśną Osadę na zielonogórskim deptaku

Nadszedł czas na finał akcji Eko Choinka. Z tej okazji na zielonogórskim deptaku odbędzie się Leśna Osada, czyli piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży. Podczas tego wydarzenia uczniowie dowiedzą się więcej o ekologii.

Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej zebrali już choinki należące do mieszkańców Zielonej Góry. Część bożonarodzeniowych drzewek została już rozdrobniona i zyskała nowe życie jako pokarm dla zwierząt. Inne trafią ponownie do zielonogórzan, tym razem jako nawóz.

Finał akcji Eko Choinka odbędzie się już w środę, 7 lutego, na zielonogórskim deptaku w okolicach ratusza. Piknik edukacyjny startuje punktualnie o godzinie 10:00, a organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie ciekawych atrakcji. Uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in. zobaczyć proces recyklingu choinki czy odwiedzić edukacyjne strefy tematyczne.

Stref będzie aż sześć, a na każdej z nich uczestnicy dowiedzą się innych rzeczy. Organizatorzy podzielili je na tematy:

  • Leśny świat wokół nas,
  • Ochrona środowiska i rady na odpady,
  • Drewno Super Surowiec,
  • Aktywne inspiracje,
  • Recykling choinek,
  • Pożegnanie „choinki z lasu” z zielonogórskimi maskotkami.

W programie pikniku są także warsztaty i prelekcje edukacyjne oraz leśne i muzyczne atrakcje. W tym roku uczestnicy będą mogli zostać m.in. dendrologami. Podczas wydarzenia odbędzie się także specjalny pokaz „Wielkich Szych”, który przygotowali liderzy edukacji leśnej z Ośrodka w Jeziorach Wysokich z okazji 100-lecia Lasów Państwowych.

W trakcie finału Eko Choinki nie zabraknie również słodkiego akcentu z okazji Tłustego Czwartku, który w tym roku wypada 8 lutego. Aby osłodzić się już dzień wcześniej, na uczestników akcji będą czekać słodkie niespodzianki.

Wydarzenie przy ratuszu będzie trwać w godzinach 10:00-13:00. Szkoły muszą zapisać wcześniej swoje drużyny. Lasy Państwowe wysłały w tej sprawie zaproszenia, w których znajdują się wszystkie szczegóły.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
13.9 ° C
13.9 °
12.9 °
98 %
2.2kmh
49 %
czw.
24 °
pt.
30 °
sob.
22 °
niedz.
23 °
pon.
18 °

NAJPOPULARNIEJSZE