poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.15 milionów dla gorzowskiej Akademii. Na co pójdą pieniądze?

15 milionów dla gorzowskiej Akademii. Na co pójdą pieniądze?

Na ręce rektor Akademii im. jakuba z Paradyża trafił symboliczny czek opiewający na 15 milionów złotych. Środki zostały przyznane po to, by zwiększać potencjał uczelni i jeszcze bardziej podnieść warunki,w  jakich kształcą się uczniowie.

Czek został przekazany w piątek (25.08) przez samego ministra Czarnka, który z tej właśnie okazji zjawił się w Gorzowie. 15 milionów łotych – dokłądnie taka kwota zasili konto Akademii. Pieniądze mają zostać przeznaczone na działania związane z utrzymaniem i rozwojem potencjału dydaktycznego i badawczego. Co to oznacza? Że zarówno uczniowie jak i nauczyciele bedą mieli lepsze możliwości kształcenia oraz nauki.

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim to niezwykle ważna uczelnia na mapie uczelni w tej części Polski, w ogóle w Polsce – powiedział w trakcie spotkania Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki.

Rekor Akademii, prof. Elżbieta-Skorupska Raczyńska, planuje między innymi budowę centrum symulacji medycznych – inwestycja ma już gotowy projekt, teraz są i pieniądze, więc można ruszać z przetargami.

Przypomnijmy: Akademia im. Jakuba z Paradyża działa od 1998 roku (początkowo funkjonowała jako Gorzowska Wyższa Szkoła Zawodowa, później Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa).

W tej chwili kształci na 32 kierunkach studiów zarówno I jak i II stopnia, a w jej murach uczy się obecnie ponad 2 tysiące studentów.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE