wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.150 dodatkowych łóżek dla Ukraińców w hali przy Słowiańskiej

150 dodatkowych łóżek dla Ukraińców w hali przy Słowiańskiej

Do Gorzowa (jak i do innych miast w całej Polsce) trafia coraz więcej ludzi uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy. Miejsc zaczyna brakować, dlatego konieczne jest przygotowanie nowych obiektów, w których mogliby się zatrzymać uchodźcy. Dodatkowe miejsca powstały więc w hali przy Słowiańskiej.

Przygotowano tam 150 miejsc noclegowych, a Ukraińcy będą mieli także zapewnione wyżywienie. Potrzeby są jednak dużo większe, dlatego urzędnicy wciąż czekają na zgłoszenia osób, które mogłyby przyjąć pod swój dach osoby z Ukrainy.

W tej chwili Ukraińcy umieszczani są między innymi w wyznaczonych przez miasto hotelach i internatach. Niektórzy gorzowianie przyjęli ich także pod swój dach. Każdy kto ma warunki i chęć pomocy również może się zgłaszać do przyjęcia uchodźców. Należy to zrobić wypełniając odpowiedni formularz, który znajduje się TUTAJ.

Obecnie w sejmie trwają obrady nad przyjęciem specustawy, która zakłada pomoc uchodźcom. Na jej mocy uchodźcy mogą legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy, nadany im zostanie PESEL czy profil zaufany. Mogą podejmować pracę czy naukę w polskich placówkach. W projekcie ustawy jest też mowa m.in. o osobach, które przyjęły uchodźców pod swój dach. Każda taka osoba miałaby otrzymywać 40 zł dziennej dotacji na każdą przyjętą osobę (dodatek na wyżywienie, rachunki). Ustawą obecnie zajmuje się Sejm.

Przypomnijmy: to już 14. dzień wojny na Ukrainie. Rosjanie wciąż próbują się przebić przez silny opór walczących Ukraińców, ale póki co główne miasta, tj. Kijów czy Charków, cały czas znajdują się w rękach narodu Ukraińskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6 ° C
6 °
6 °
73 %
2.2kmh
94 %
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE