piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Aktorka i malarz lauretami "Motyli"! Nagrody kulturalne prezydenta Gorzowa zostały rozdane

Aktorka i malarz lauretami „Motyli”! Nagrody kulturalne prezydenta Gorzowa zostały rozdane

W Filharmonii Gorzowskiej odbyła się wyjątkowa gala w trakcie której wręczono statuetki „Motyli”. Powędrowały one do tych osób, które wnosozą istotny wkład w rozwój lokalnej kultury. Kto otrzymał je w tym roku?

„Motyle” to Nagroda Kulturalna Prezydenta Miasta Gorzowa, która może być przyznawana we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki. Jej laureatami zostają osoby, które mogą się pochwalić osiągnięciami artystycznymi jak sukcesami w organizacji kultury i edukacji kulturalnej.

Nagrody przyznawane są od 24 lat osobom indywidualnym, organizacjom, fundacjom, zespołom artystycznym lub stowarzyszeniom.

„Motyle” 2023. Do kogo powędrowały nagrody?

W tym roku ta prestiżowa nagroda trafiła do aktorki Anny Łaniewskiej oraz malarza Romana Picińskiego.

Anna Łaniewska już ponad 30 lat pracuje jako aktorka w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie. Oprócz tego jest także wykładowczynią w Studiu Teatralnym, a także pisze scenariusze, reżyseruje i aktywnie pracuje z dziećmi oraz młodzieżą.

Natomiast Roman Piciński to nie tylko malarz, ale także grafik pracujący na akwarelach, pastelach czy stosujący technikę gwaszu. W swoich pracach niejednokrotnie pokazywał piękno Gorzowa, a jego obrazy przedwojennego miasta zachwycają do dziś.

Fot. Łukasz Kulczyński / www.um.gorzow.pl


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE