piątek, 21 czerwca, 2024

Ale jaja! W samym centrum

W Gorzowie można już poczuć typowy, wielkanocny klimat! W centrum miasta stanęły bowiem wielkie, kolorowe pisanki, a w miniony piątek mieszkańcy częstowani byli tradycyjnym żurkiem.

Wielkanoc za pasem i już tylko kilka dni dzieli nas od świętowania. Każdy kto nie czuje jeszcze świątecznej atmosfery powinien… przespacerować się po mieście! W centrum stanęły już bowiem wielkanocne dekoracje, czyli ogromne pisanki, które w najbliższych dniach będą ozdabiać Gorzów.

Przy fontannie Pauckscha stanęły dwie pisanki o wymiarach 120×80 pomalowane przez uczniów gorzowskiego Liceum Plastycznego. Kolejne pięć pisanek znalazło się wzdłuż torowosiak na deptaku przy ul. Chrobrego, a największą postawiono na Placu nieznanego żołnierza, zwanym popularnie „Kwadratem”.

Z kolei w miniony piątek wszyscy kupujący na Ryneczku przy Jerzego mogli spróbować wyjątkowego, wielkanocnego żurku, przyrządzonego przez uczniów Gastronomika z szefem kuchni Kamilem Tużnikiem na czele. Teraz kucharze zdradzają przepis i każdy kto chciałby samodzielnie przygotować taki żurek w domu ma ku temu okazję. Przepis znajdziecie tutaj:

Przypomnijmy: Wielkanoc to święto chrześcijańskie celebrujące mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym czasie ludzie tradycyjnie spotykają się z bliskimi i świętują przy suto zastawionych stołach, na których nie może zabraknąć jajek, żurku i białej kiełbasy.  


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
27.7 ° C
27.7 °
27.7 °
43 %
0.9kmh
70 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE