wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Autobusy nocne zmienią rozkład jazdy. By mieszkańcom było wygodniej

Autobusy nocne zmienią rozkład jazdy. By mieszkańcom było wygodniej

Urząd Miasta w Gorzowie zaproponował zmiany w rozkładzie jazdy nocnych linia autobusowych, które miałyby obowiązywać w sierpniu i we wrześniu. Wszystko po to, by gorzowianie mieli możliwość łatwego powrotu do domu po miejskich imprezach.

Chodzi o weekendowy rozkład jazdy i linie 510, 511 i 512. Jak informują urzędnicy: już od 5. sierpnia dla linii 510 uruchomione zostaną dodatkowe kursy na trasie Zakład Energetyczny – Gen. Sikorskiego – Chrobrego – Jagiełły – bieżąca trasa podstawowa przez Dolinki, Górczyn i Piaski – Rondo Kosynierów Gdyńskich – Zakład Energetyczny. Pozostałe kursy uruchamiane od przystanku Kostrzyńska MZK realizowane będą zmienioną trasą przez ulice Gen. Sikorskiego (przystanek Zakład Energetyczny) i Chrobrego (przystanek Arsenał). Autobusy będą też jeździć częściej. W godzinach od 00:30 do 3:00 będą kursowały co trzydzieści minut.

W ramach zmian pojawią się też dodatkowe kursy w ramach kursów na liniach łączonych 511/512. Linia 511 od przystanku Rondo Europejskie w kierunku Centrum pojedzie ulicą Myśliborską, zatrzyma się na przystanku Rondo Szczecińskie, dalej pojedzie do przystanku Rondo Myśliborskie, gdzie nastąpi powrót na trasę podstawową do przystanku Krótka w kierunku Centrum, tam będzie zakończenie kursu. Następnie od przystanku Krótka w ramach kontynuacji trasy będą uruchamiane kursy linii 512 po jej trasie podstawowej do Ronda Myśliborskiego, skąd autobusy pojadą prosto z zatrzymaniem na przystanku Rondo Szczecińskie (przy ul. Myśliborskiej) do Ronda Europejskiego, gdzie po nawrotce zakończą trasę na przystanku Rondo Europejskie w kierunku Centrum. Tutaj autobusy będą kursować co 50 minut.

– Proponowane zmiany umożliwią przejazdy mieszkańców po zakończeniu różnego rodzaju wydarzeń w mieście, trwających do późnych godzin nocnych, takich jak Wartownia, Kino Plenerowe i innych. Ułatwią one powrót do domów i zapewnią bezpieczeństwo, szczególnie młodym mieszkańcom – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Wszystkie wspomniane wyżej zmiany będą obowiązywać w sierpniu i we wrześniu. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów pojawi się już wkrótce.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.6 ° C
3.6 °
2.1 °
84 %
1.3kmh
100 %
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE