niedziela, 24 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Autobusy zmienią trasy. Wszystko w związku z remontem

Autobusy zmienią trasy. Wszystko w związku z remontem

Rozpoczęły się prace drogowe na ulicach Roosvelta i Kazimierza Wielkiego co wymagało wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Dlatego też komunikacja miejska będzie funkcjonować inaczej. Zmiany dotyczą kilku linii autobusowych.

Już od dzisiaj (tj. 23.03) inaczej poprowadzona zostanie linia T2. Od skrzyżowania Roosvelta, Mieszka I, Kazimierza Wielkiego i ks. Andrzejewskiego pojedzie objazdem: Al. Ks. Andrzejewskiego do ronda kardynała Wyszyńskiego. Na rondzie autobusy zawrócą i drugą jezdnią Al. Ks. Andrzejewskiego dojadą do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie od przystanku „Sąd” wrócą na stałą trasę. Wyznaczony zostaje także nowy przystanek, nazwany jako „Roosvelta”. Zlokalizowany jest przy Al. Ks. Andrzejewskiego, w zatoce na wysokości remontowanego stadionu Warty.

Zmiany w organizacji ruchu dotyczą także ulicy Kazimierza Wielkiego, która na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosvelta do ulicy Chodkiewicza będzie drogą jednokierunkową. W związku z tym na tej trasie inaczej pojedzie zarówno linia T2 jak i 510. W kierunku Śródmieścia od dzisiaj obowiązuje objazd ul. Chodkiewicza, kardynała Wyszyńskiego, ks. Andrzejewskiego i od skrzyżowania z Kazimierza Wielkiego dalej stałą trasą.

To nie koniec zmian w komunikacji miejskiej. Kolejne będą obowiązywać od piątku do niedzieli (25-27.03). Wszystko w związku z zamknięciem skrzyżowania ulic Bolesława Chrobrego, Władysława Jagiełły i i Józefa Wybickiego.

W kierunku ronda Zgody (przy „białym” kościele):

– Linie 113, 122, 126, 135, 510 od skrzyżowania alei Konstytucji 3 Maja z ulicą Ewarysta Estkowskiego pojadą ulicami Konstytucji 3 Maja, gen. Sikorskiego, Chrobrego i od skrzyżowania z ulicą Jagiełły powrócą na stałe trasy.

– Linia 124 od ronda Kosynierów Gdyńskich pojedzie ul. Estkowskiego, Orląt Lwowskich, gen. Sikorskiego, Chrobrego i od skrzyżowania z ulicą Jagiełły powróci na stałą trasę.  

Na trasie objazdu obowiązywać będą dodatkowo przystanki: Orląt Lwowskich (tylko dla linii nr 124), Zakład Energetyczny (przystanek tramwajowy w kierunku Katedry), Arsenał. Nie będzie obsługiwany przez te linie przystanek AWF w kierunku śródmieścia. 

W kierunku Os. Staszica:

– Linie 113, 122, 126, 135, 511 od przystanku Jagiełłpojadą ulicami Jagiełły, Chrobrego, Sikorskiego (obowiązuje przystanek tramwajowy Zakład Energetyczny), Konstytucji 3 Maja i od skrzyżowania z ul. Estkowskiego powrócą na stałe trasy. Dla wymienionych linii zawieszony jest przystanek AWF w kierunku Os. Staszica. 

– Linie 124 i 512 w kierunku Os. Staszica od przystanku Jagiełły pojadą ulicami Jagiełły, Chrobrego, Sikorskiego, Kosynierów Gdyńskich (obowiązuje przystanek tymczasowy Bibliotekai od ronda Kosynierów Gdyńskich wrócą na stałe trasy

Szczegóły dotyczące zmian znajdziecie też m.in. na stronie www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
59 %
0.9kmh
10 %
niedz.
19 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE