piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bałkańskie brzmienia i muzyczna podróż przez wschodnie regiony

Bałkańskie brzmienia i muzyczna podróż przez wschodnie regiony

Już dzisiaj, tj. w niedzielę (21.08) IV edycja Wojewódzkiego Festiwalu Różnorodności „Wschodnia Strona Regionu 2022”. Na Starym Rynku w Gorzowie odbędą się koncerty oraz spektakl dla dzieci.

To kolejna impreza w ramach cyklu „Dobry Wieczór Gorzów”. Tym razem mieszkańcy (i nie tylko!) będą mogli muzycznie przenieść się we wschodnie regiony Europy.

„Festiwal będzie się wyróżniał mocnym bałkańskim brzmieniem, przyprawionym cygańską nutą. To barwna, muzyczna podróż przez: Polskę, Ukrainę, Rumunię, Serbię, Bułgarię, Macedonię, Albanię i Czarnogórę, którą można określić jako Transkarpatia” czytamy na oficjalnej miejskiej stronie www.um.gorzow.pl.

Zanim rozpoczną się koncerty na atrakcje mogą liczyć najmłodsi mieszkańcy. O godzinie 17:00 rozpocznie się spektakl pt. „Cyrk przyjechał” zaadresowany do dzieci polskich i ukraińskich. Będą też występy artystyczne na małej scenie.

Później, o godzinie 19:00 rozpocznie się koncert finałowy. Na scenie pojawią się tacy artyści jak: kapela Karpati (Polska), zespół Barwinok (Ukraina), Vasiliy Zhadan (Ukraina), Angelo Ciureja & Zespół Romano Drom (Polska), Zespół Wokalno – Taneczny „Czerwona Kalina” (Gorzów Wielkopolski). Wisienką na torcie, czyli gwiazdą wieczoru będzie ukraiński zespół LUIKU.

To wszystko już dzisiaj na Starym Rynku. Wstęp wolny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE