poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Będzie święto i orszak, będą zmiany w kursowaniu autobusów

Będzie święto i orszak, będą zmiany w kursowaniu autobusów

Już w najbliższy piątek (6.01) odbędą się obchody Święta Trzech Króli (Objawienia Pańskiego). Miasto przygotowało atrakcje, a Miejski Zakład Komunikacji o niewielkich zmianach w rozkładzie jazdy. Co się będzie działo?

Święto Trzech Króli, prawidłowo nazywanie świętem Objawienia Pańskiego, to chrześcijańska uroczystość, która ma na celu wspominanie, a zarazem uczczenie objawienia się Boga człowiekowi. W Polsce ten dzień jest ustawowo dniem wolnym od pracy, a w większości polskich miast odbywają się orszaki, występy i inne wydarzenia.

W Gorzowie w tym roku ponownie zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli. Ulicami miasta przejdą historyczne postacie. Wśród nich, oprócz Kacpra, Melchiora i Baltazara, pojawią się Mikołaj Kopernik, święta Jadwiga, Jan Paweł II czy Jan III Sobieski.

Orszak wyruszy o godzinie 13:00 z Placu Grunwaldzkiego i skieruje się w stronę Starego Rynku. Marsz poprowadzony zostanie ulicami Mieszka I, Bolesława Chrobrego i Sikorskiego. Na Starym rynku o godzinie 14:00 odbędzie się inscenizacja i przedstawienia.

W związku z tym, na wyżej wymienionej trasie, wprowadzone zostaną chwilowe zmiany w organizacji ruchu. Okresowo wstrzymane mogą zostać tramwaje i autobusy, które poruszają się tymi ulicami.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE