wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezrobocie w Gorzowie jeszcze niższe

Bezrobocie w Gorzowie jeszcze niższe

Jak informują urzędnicy w styczniu stopa bezrobocia w Gorzowie spadła do 2,6%. Dla porównania: w styczniu ubiegłego roku wynosiła ona 3,8%, a jeszcze miesiąc temu, czyli w grudniu, 2,7%. Spada też bezrobocie w całym powiecie.

Jeśli chodzi o Gorzów to więcej jest tu bezrobotnych kobiet niż mężczyzn. Na pięć osób pozostających bez pracy trzy to właśnie kobiety. Co piąta osoba nie ukończyła 30. Lat, a co trzecia ukończyła 50. rok życia.

W całym powiecie gorzowskim stopa bezrobocia wynosi obecnie 3,7%, przy czym w grudniu 2021 roku było to 3,9%. Z kolei jeśli chodzi o województwo lubuskie to ten wskaźnik nie zmienił się w ciągu ostatniego miesiąca i nadal oscyluje w granicach 4,9%. Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie strzelecko-drezdeneckim, gdzie bezrobocie wynosi 9,3%. Zaraz potem powiaty zielonogórski ziemski i wschowski (7,9%). Natomiast najlepiej z pracą jest w powiecie słubickim, Gorzowie Wielkopolskim i powiecie świebodzińskim.

W styczniu tego roku w urzędach pracy zgłoszono 4 225 wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej, a to o 485 mniej niż w grudniu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.7 ° C
4.7 °
2.7 °
85 %
2.7kmh
100 %
wt.
5 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE