piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezrobocie w Gorzowie znowu niższe

Bezrobocie w Gorzowie znowu niższe

Jak informują urzędnicy: w marcu stopa bezrobocia w Gorzowie wynosiła 2,6%. To o jedną dziesiątą punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej. W lutym wynosiła ona bowiem 2,7%.

Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o stopę bezrobocia w całym powiecie gorzowskim. Tu również jest niewielka różna w porównaniu do lutego. Stopa bezrobocia spadła z 3,9% do 3,8%. Nie zmienia się natomiast wskaźnik w całym województwie i wciąż utrzymuje się na poziomie 5%.

W przypadku Gorzowa cały czas więcej jest bezrobotnych kobiet niż mężczyzn (trzy na pięć osób bezrobotnych to właśnie kobiety). Co szósta osoba bez pracy nie ukończyła 30. roku życia, a co trzecia jest już po pięćdziesiątce. Tutaj również zauważamy tendencję stałą, dane te nie zmieniają się przynajmniej od kilku miesięcy.  

Pod koniec ubiegłego miesiąca w gorzowskim urzędzie pracy zarejestrowanych było 1 404 bezrobotnych, a to o 43 osoby mniej niż w lutym.

Nie zmieniają się też wskaźniki dotyczące tego gdzie bezrobocie jest najwyższe, a gdzie najniższe. W marcu w województwie lubuskim najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w powiatach: strzelecko-drezdeneckim (9,5%), wschowskim (8,3%) i zielonogórskim ziemskim (8%), a najniższą w powiecie słubickim i w Gorzowie Wlkp. (2,6%) oraz świebodzińskim (3,1%).

Więcej informacji na temat danych dotyczących bezrobocia znajdziecie na stronie www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
24.4 ° C
24.4 °
24.4 °
47 %
1.8kmh
96 %
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE