czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezrobotnych ciągle mniej

Bezrobotnych ciągle mniej

W powiecie gorzowskim ponownie zanotowano spadek bezrobocia. W czerwcu osób bez pracy było o 76 mniej niż miesiąc wcześniej.

Według danych w ubiegłym miesiącu stopa bezrobocia w całym województwie lubuskim wyniosła 4,5%. Dla porównania: w maju była ona na poziomie 4,6%. W powiecie gorzowskim zanotowano spadek z 3,3% do 3,2%. Jeśli chodzi o samo miasto Gorzów to w tym wypadku sytuacja nie zmienia się i stopa bezrobocia wciąż oscyluje w granicach 2,4%.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Wojewódzki Urząd Pracy pod koniec ubiegłego miesiąca w Gorzowie zarejestrowanych było 1 279 bezrobotnych, a to o 76 mniej niż na początku miesiąca.

– Trzech na pięciu bezrobotnych w Gorzowie to kobiety, co szósty nie ukończył 30 lat, a prawie co trzeci ukończył 50. rok życia – informuje Dariusz Wieczorek z gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

Wciąż najwięcej osób bez pracy jest w powiecie strzelecko-drezdeneckim, zielonogórskim ziemskim i wschowskim. Z kolei najlepiej sytuacja wygląda w powiecie słubickim, w Gorzowie oraz w powiecie świebodzińskim.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie miasta: www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
78 %
2.7kmh
80 %
śr.
17 °
czw.
26 °
pt.
29 °
sob.
30 °
niedz.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE