niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Brałeś udział w pokazie i kupiłeś towar po zawyżonej cenie? Zgłoś się...

Brałeś udział w pokazie i kupiłeś towar po zawyżonej cenie? Zgłoś się do rzecznika!

Miejski Rzecznik Konsumentów w Gorzowie zachęca wszystkie osoby, które brały udział w  niedzielnym (15.01) pokazie sprzętu organizowanym w jednym z hoteli, o zgłaszanie się do biura. Dotyczy to przede wszystkim osób, które zawarły niekorzystne dla siebie umowy i chciałyby z nich zrezygnować.

W miniony weekend w hotelu położonym niedaleko Warty odbył się kolejny pokaz sprzętu, na który zostali zaproszeni mieszkańcy Gorzowa (przede wszystkim osoby starsze, seniorzy). Podczas tego pokazu dokonywano pomiarów sprawności płuc i, jak zazwyczaj bywa w takich sytuacjach, sprzedawano różnego rodzaju towary. Tym razem były to generatory ozonu, odkurzacze, garnki, poduszki itp. Wszystko to można było kupić za niezwykle zawyżone kwoty, które oscylowały w granicach od 7 do 10 tysięcy złotych.

„Prosimy osoby biorące udział w niedzielnym pokazie w hotelu o kontakt z Biurem Rzecznika Konsumentów [tel. 95-73-55-747]. Pomożemy w odstąpieniu od umowy, jeśli Państwo doszliście do wniosku, że Wasze działania wykonaliście pod wpływem chwili i pod presją” czytamy na Facebookowym profilu Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Gorzowie.

Przypomnijmy: od 1. stycznia zmieniło się prawo dotyczące tego rodzaju pokazów. Teraz, podczas pokazów w hotelach i restauracjach, nie wolno już zawierać umów kredytowych ani pobierać od uczestników pieniędzy jeśli nie minie co najmniej 14 dni od spotkania. Jeśli takie działania mają miejsce jest to łamanie prawa, które natychmiast należy zgłosić odpowiednim służbom.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.8 ° C
3.8 °
3.8 °
95 %
4.2kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
8 °
wt.
6 °
śr.
4 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE