piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Budowa drogi przy Wale Poprzecznym jest już na finiszu

Budowa drogi przy Wale Poprzecznym jest już na finiszu

Na ponad stumetrowym odcinku od ulicy Śląskiej do ulicy Fabrycznej trwa budowa nawierzchni, która ułatwi kierowcom poruszanie się w tamtym rejonie. Teren został zamknięty, a prace idą pełną parą! Czy uda się zakończyć je w terminie?

Budowa nowej drogi z kostki brukowej na Wale Poprzecznym to inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zadanie niezwykle potrzebne, bo z uwagi na znajdujące się w tym rejonie dziury istniało duże ryzyko uszkodzenia auta. Kierowcy musieli bardzo uważać, a w przypadku opadów deszczu i niesprzyjającej aury przejazd stawał się bardzo kłopotliwy.

Niedługo jednak kłopoty te znikną, bo budowa drogi już trwa, a postęp prac widać gołym okiem! W połowie stycznia wykonawca zamknął teren, pozostawiając możliwość dojazdu do wszystkich [posesji i garaży, a na miejsce wkroczyli budowlańcy.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, nadzorująca zadanie z ramienia miasta, poinformowała, że wykonawca ustawił już krawężniki na całej długości drogi, wysypał warstwę podbudowy i rozpoczął prace związane z układaniem kostki betonowej. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a pogoda dalej będzie sprzyjać robotom drogowym to jeszcze w tym tygodniu zamontowane zostaną lampy oświetleniowe (docelowo ma ich być sześć). Później teren ozdobią rośliny.

Przypomnijmy: całość ma być gotowa do marca. Robotami zajmuje się firma F.P.H.U. Chećko, a koszt zadania to 360 tysięcy złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
69 %
4.5kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE