poniedziałek, 29 maja, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Chłód im nie straszny, bo mają gorące serca! WOŚP w Gorzowie

Chłód im nie straszny, bo mają gorące serca! WOŚP w Gorzowie

Już dzisiaj 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo niesprzyjającej pogody na ulicach miast pojawili się wolontariusze, w Gorzowie datki do puszek zbiera około 450 osób. Będą też licytacje, a cały dochód zebrany w tym roku zostanie przeznaczony na rozwój okulistyki dziecięcej.

Impreza oficjalnie już wystartowała, chociaż główne atrakcje zaplanowano w Gorzowie od godziny 16:00. Mimo tego na ulicach już pojawili się wolontariusze z puszkami i specjalnymi identyfikatorami. Im pogoda nie straszna, liczy się pomaganie!

– Najbardziej przeszkadza wiatr, ale damy radę, nic nas nie pokona, najważniejsze, żeby zebrać jak najwięcej pieniędzy i pomóc dzieciom – mówi wolontariuszka Kasia.

Ze względu na pandemię w tym roku nie odbędą się żadne koncerty. Na Starym Rynku stanie natomiast scena, a tam spotkania z gorzowskimi samorządowcami, działaczami WOŚP w regionie czy sportowcami (wśród nich m.in. Bartosz Zmarzlik). Wystąpi też teatr „Na Walizkach” oraz tancerze z ogniem.

Tradycyjnie punktem głównym programu będą licytacje. W tym roku do zgarnięcia jest m.in. wizyta prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego „z niespodzianką”, replika okularów Jurka Owsiaków, pierwsze złote gorzowskie serduszko czy voucher na urodzinowe uderzenie w Dzwon Pokoju 2 lipca tego roku.

\Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00 hymnem WOŚP, a zakończy się o godzinie 20:00 światełkiem do nieba, w tym roku dedykowanym zmarłej Grażynie Wojciechowskiej.
Szczegółowy harmonogram dostępny m.in. na stronie www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
15.9 ° C
15.9 °
15.9 °
56 %
3kmh
100 %
pon.
21 °
wt.
22 °
śr.
24 °
czw.
23 °
pt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE