poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Cmentarz w Gorzowie będzie większy

Cmentarz w Gorzowie będzie większy

Jeszcze w tym roku planowana jest rozbudowa cmentarza komunalnego znajdującego się przy ul. Żwirowej. Ma on się powiększyć prawie o dwa hektary. Co się zmieni?

Roboty oficjalnie mogą się rozpoczynać, bo wykonawca przejął już plac budowy. A pracy sporo, bo do zagospodarowania jest ponad 1,9 hektara terenu. Na początek teren trzeba ukształtować tak, aby można było tam prowadzić pochówki. Później wykonawca będzie miał za zadanie wybudować przyłącze kanalizacyjne, sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie, ciągi piesze, punkty czerpania wody i osłony śmietników.


Nowe życie ma zyskać również ogrodzenie. W planach jest bowiem jego demontaż, a następnie renowacja i ponowne zamontowanie. W części wybudowane też zostanie całkiem nowe ogrodzenie.


Na nekropolii pojawi się również kolumbarium i nowe drzewa. Chociaż i tym razem najpierw zaplanowano wycinkę już istniejących. Jak informują urzędnicy na podstawie decyzji wydanej przez Marszałka Województwa Lubuskiego pod topór pójdą 62 drzewa: śliwa domowa, czeremcha amerykańska, brzoza brodawkowata, jabłoń domowa, topola osika, robinia akacjowa. W zamian za to wykonawca rozbudowy cmentarza nasadzi 200 nowych drzew.


Robotami zajmuje się firma Budomex ze Szczecina, która wykona prace za ponad 3 mln 900 tysięcy złotych. Modernizacja nekropolii ma potrwać dziewięć miesięcy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6.9 ° C
6.9 °
6.9 °
75 %
3.1kmh
100 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE