piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Co z budową boiska na os. Europejskim? Oferty wyższe niż zakładano

Co z budową boiska na os. Europejskim? Oferty wyższe niż zakładano

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na budowę nowego, wielofunkcyjnego boiska, które miałoby się znaleźć na osiedlu Europejskim w Gorzowie. Niestety, proponowane przez nich oferty znacznie przewyższają kwotę jaką na ten cel zaplanowało miasto. Co dalej?

Budowa boiska na os. Europejskim to zadanie wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Boisko ma mieć uniwersalną nawierzchnię, dzięki czemu będzie można grać na nim nie tylko w piłkę nożną, ale także w koszykówkę i siatkówkę. Cały teren zostanie ogrodzony i pojawią się tam elementy małej architektury, takie jak kosze czy ławki.

Inwestycja na osiedlu Europejskim jest odpowiedzią na potrzeby najmłodszych mieszkańców miasta – przyznaj Ewa Iwańska, dyrektor spółki gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Takie są plany, ale co z realizacją? W tej chwili nie wiadomo, bo w przetargu na to zadanie zgłosiło się co prawda dwóch wykonawców, ale ich oferty przewyższają możliwości budżetowe miasta.

Urzędnicy planowali wydać na ten cel 423 tys. 243 zł. A jakie są oferty?

Tańszą propozycję przedstawiła firma z Gryfina, która jest gotowa wykonać zadanie za ponad 635 tysięcy złotych. Droższą ofertę ma firma z Poznania, która chciałaby za tą inwestycję ponad 713 tysięcy złotych.

Teraz urzędnicy analizują oferty i zdecydują co dalej. Przetarg najprawdopodobniej trzeba będzie jednak unieważnić.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
32 %
2.2kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
20 °
niedz.
19 °
pon.
23 °
wt.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE