piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Cztery drogi w Gorzowie idą do remontu! Wybrano wykonawców

Cztery drogi w Gorzowie idą do remontu! Wybrano wykonawców

Gorzowskim urzędnikom udało się wybrać wykonawcó i rozstrzygnąć przetargi na remont czterech ulic znajdujących się na terenie miasta. Chodzi o ulicę Korlaową, Pirytową, Gnieźnieńską i Owocową. To oznacza, że już wkróce drogi zyskają nowe oblicze!

Mimo, że w ostatnich czasach coraz częściej zdarzają się problemy z rozstrzygnięciem przetargów, co ma związek z brakiem chętnych do prac lub zbyt wysokimi kosztami ich przeprowadzenia, to jednak tym razem się udało i cztery ulice w Gorzowie doczekają się przebudowy.

Urzędnicy wybrali już wykonawców, rozstrzygnęli przetargi i w najbliższych dniach powinno dojść do podpisania umów z firmami, które wykonają prace. Od tego momentu wykonawcy będą mieli trzy miesiące na przeprowadzenie remontu.

Przypomnijmy, zmian będzie naprawdę sporo. Ulica Pirytowa zostanie przebudowana na odcinku około 383 metrów, gdzie pojawi się nowa nawierzchnia oraz pobocze.

Ulica Gnieźnieńska na Zakanalu będzie wyremontowana na odcinku ponad 239 metrów. Tam sfrezowane zostaną istniejące warstwy nawierzchni, a w ich miejsce pojawią się nowe: warstwa wyrównawcza i warstwa ścieralna z betonu asfaltowego. Oprócz tego wyregulowane zostaną studzienki kanalizacyjne, wpusty kanalizacji deszczowej oraz zawory wodociągowe.

Ulica Koralowa naprawiona zostanie na odcinku 370 metrów, gdzie wykonana zostanie nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego. Wykonane też zostanie utwardzone pobocze na całej długości.

Ulica Owocowa obejmie roboty na odcinku ok. 257 metrów. Zakres prac identyczny jak w przypadku ulicy Koralowej.

Koszt przebudowy czterech gorzowskich ulic

Remont ulicy Pirytowej wykona firma Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo- Drogowe DROGUS Krzysztof Wiącek z Gorzowa Wlkp., która zaproponowała za to zadanie 522 859,72 zł. Ten sam wykonawca wyremontuje także ulicę Koralową, co będzie kosztować miasto 369 369,25 zł.

Jeśli chodzi o ulicę Gnieźnieńską i Owocową to do realizacji tej inwestycji wybrano firmę Usługi Sprzętowo-Transportowe K. Wiącek z siedzibą w Strzelcach Krajeńskich. Koszt remontu Gnieźnieńskiej kosztować będzie 275 017,91 zł, a Owocowej 442 446,25 zł.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
89 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE