czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dofinansowanie in vitro przynosi rezultaty! Jest już pierwsza ciąża

Dofinansowanie in vitro przynosi rezultaty! Jest już pierwsza ciąża

Od roku miasto Gorzów realizuje program dofinansowania do zabiegów in vitro. Jednej z par, które zgłosiły się o dotacje można już gratulować. Zainteresowani wciąż mogą składać wnioski.

W ubiegłym roku chęć udziału w programie zgłosiło 18 par, przy czym dziesięć przeszło kwalifikację medyczną. Te dziesięć par otrzymało również pozytywną decyzję z urzędu miasta dotyczącą dofinansowania i siedem z nich już w ubiegłym roku rozpoczęło starania o wyczekiwane dziecko.

– Program dopiero się rozkręca, ale już przyniósł już pierwsze efekty. Dostaliśmy potwierdzenie o pierwszej ciąży pary uczestniczącej w programie. To dla nas wspaniała wiadomość – przyznała Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa.

A już w styczniu do Wydziału Spraw Społecznych w Gorzowie, który nadzoruje realizację programu, wpłynęły dwa kolejne wnioski o dofinansowanie.

Zainteresowani wciąż mogą się zgłaszać, bo pogram ma być realizowany do 2024 roku. Na czym dokładnie polega? Miasto zapewnia jednorazowe dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego oraz 2 tysiące złotych do procedury adopcji zarodka. A koszt przeprowadzenia całej procedury in vitro to od około 10 tysięcy złotych wzwyż.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
61 %
1.3kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
25 °
sob.
19 °
niedz.
20 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE