poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Dolne bulwary zamknięte. Wysoki stan Warty

Dolne bulwary zamknięte. Wysoki stan Warty

Gorzowski Rynek Hurtowy, zarządzający bulwarami, podjął decyzję, że od wczoraj (tj. 08.02) dolne tarasy bulwaru Zachodniego i Wschodniego zostają zamknięte do odwołania. Wszystko przez coraz wyższy stan rzeki.

Zakaz wstępu wprowadzono dlatego, że Warta zalała praktycznie całą dolną część bulwarów, w tym m.in. schody. Mimo, że stan rzeki jest (i będzie) coraz wyższy to na razie mieszkańcy nie muszą się martwić. Wczoraj, tj. we wtorek, poziom wody wyniósł 338 centymetrów, a dzisiaj, według prognoz, podniesie się do około 348 centymetrów.

Najwyższy stan wody jest obecnie w okolicach Koła, woda musi stamtąd do nas spłynąć, więc to normalne, że jej poziom będzie się podwyższał. Ale nie ma powodów do obaw, bo do stanu ostrzegawczego jeszcze daleko – uspokaja Ryszard Stefaniak z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Stan ostrzegawczy wynosi 390 centymetrów, z kolei alarmowy 470 cm. Zamknięcie bulwarów było jednak konieczne, aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Zakaz wstępu będzie obowiązywał do odwołania.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.9 ° C
2.9 °
2.9 °
92 %
2kmh
81 %
pon.
10 °
wt.
8 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE