niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Drogi w Gorzowie do naprawy. Trwa pozimowe łatanie dziur

Drogi w Gorzowie do naprawy. Trwa pozimowe łatanie dziur

W mieście rozpoczęły się już roboty związane z naprawieniem dróg, które zostały uszkodzone podczas zimy. Wszystko po to, by kierowcy nie musieli już omijać dziur i martwić się o swoje podwozia. Wiemy już które ulice zostaną poddane naprawie.

Po zimie drogi pełne dziur

Niekorzystne warunki pogodowe, takie jak chociażby mróz czy wilgoć powodują, że po roztopach na drogach widoczne są dziury, czasem mogą być imponujących rozmiarów. Dzieje się tak w przypadku dostania się wody do nawet niewielkiego pęknięcia w jezdni. Przy niskich temperaturach woda ta zamarza, a nawierzchnia pęka jeszcze bardziej tworząc dziury.

Dlatego co roku, w sezonie wiosennym, na ulicach można zobaczyć drogowców łatających pozimowe dziury.

W mieście już w pełnym zakresie rozpoczęło się pozimowe naprawianie dróg. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą to w tym tygodniu zaplanowano łatanie dziur na siedemnastu gorzowskich ulicach. Zima w tym roku była wyjątkowo kapryśna, dlatego tych prac związanych z łataniem dróg jest sporo – przyznaje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Wiemy już które ulice wymagają napraw

Specjaliści, po wnikliwych analizach wyznaczyli 17 ulic, na których pojawiły się dziury i które wymagają pilnej interwencji. Będą więc one łatane na ul. Szczecińska od S3 do granicy miasta, Kos. Gdyńskich od Słowiańskiej do ronda Kos. Gdyńskich oraz od Sikorskiego do Estkowskiego, Estkowskiego od Orląt Lwowskich do Al. Konstytucji 3 Maja, Łokietka od ronda Kos. Gdyńskich do Wybickiego, Sportowej (ubytki na głównej ulicy i na wysokości bloku nr 14a-e), Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do ronda Myśliborskiego, Olimpijskiej (ubytki na drodze dojazdowej do garaży i sklepu Biedronka), Parkowej od Warszawskiej, Podmiejskiej Bocznej, Szpitalnej od Teatralnej do Warszawskiej, Walczaka od ronda Gdańskiego do Czereśniowej, Żniwnej od Warszawskiej do Partyzantów, Mironickiej od Myśliborskiej do granicy miasta oraz Marcinkowskiego od Matejki do pętli autobusowej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
50 %
5.5kmh
80 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE