sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Fałszywe spotkanie w hotelu. Nie dajcie się oszukać!

Fałszywe spotkanie w hotelu. Nie dajcie się oszukać!

Gorzowski Rzecznik Praw Konsumentów przestrzega przed jutrzejszym (23.02) spotkaniem, które organizowane jest jako bezpłatne konsultacje medyczne. To oszustwo mające na celu naciągnięcie mieszkańców i sprzedaż drogich produktów i usług.

Część mieszkańców Gorzowa otrzymało telefony od osób podających się za pracowników lubuskiego oddziału NFZ z zaproszeniem na bezpłatne konsultacje medyczne. Jak informowano, spotkanie odbędzie się w hotelu ze względu na wysokie ryzyko zakażenia COVID-19 w placówkach medycznych.

Rzeczywistym celem spotkania jest jednak sprzedaż drogich produktów i usług. Poinformowałem właściciela lokalu o nieuczciwych praktykach organizatora spotkania i zwróciłem się o nieudostępnianie lokalu – przyznaje Tomasz Gierczak, Miejski Rzecznik Konsumentów.

Sanepid i policja również otrzymały informacje o spotkaniu pod kątem narażenia uczestników na zagrożenie życia i zdrowia poprzez ryzyko zakażenia COVID-19.

Jeśli ktoś otrzymał zaproszenie nie powinien z niego korzystać. Warto też sprawdzić czy ktoś z rodziny nie otrzymał podobnego zaproszenia – radzi Tomasz Gierczak.

Nie należy tez udostępniać nikomu dowodu osobistego ani podpisywać żadnych dokumentów. W przypadku gdy ktoś zakupił towar na takim spotkaniu powinien się zgłosić do Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Biuro znajduje się przy ulicy Władysława Łokietka 22.

To nie pierwszy taki przypadek, podobne spotkania były już w mieście organizowane, a po wszystkim do rzecznika zgłaszały się poszkodowane osoby, które naciągnięto na wielotysięczne kwoty.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
92 %
0.5kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE