sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Filharmonia chce oszczędzać i.. wymienia oświetlenie

Filharmonia chce oszczędzać i.. wymienia oświetlenie

W całym budynku Filharmonii Gorzowskiej wymienione ma zostać oświetlene. Nowe, typu LED, pozwoli zaoszczędzic energię, a tym samym pieniądze. Aby było jeszcze korzystniej i ekologiczniej Filharmonia ma być zasilana panelami fotowoltaicznymi. Pracownicy własnie przygotowują projekt o dofinansowanie.

Trudna sytuacja ekonomiczno-gospodarcza zmusza każdego z nas do szukania oszczędności gdzie tylko się da. Niestety, niektórzy przedsiębiorcy splajtują, a inni zmieniają system swojej pracy tak, aby płacić jak najmniej.

Podobnie dzieje się właśnie w Filharmonii Gorzowskiej. Obiekt czeka całkowita wymiana oświetlenia. Tradycyjne żarówki zastąpione zostaną tymi typu LED, które zużywają około 80-90% mniej energii. to oznacza, że i rachunki będą niższe.

Jakby tego było mało, zarządcy Filharmonii chcą, by przy obiekcie pojawiły się panele fotowoltaiczne, które pozwolą na kolejne, znaczące oszczędności.

Za oszczędności w przyszłości trzeba jednak na początku trochę zapłacić. Koszt wszystkich działań zaplanowanych w projekcie to około 5 mln złotych. Filharmonia chce się ubiegać o unijne dofinansowanie na ten cel. Czas na złożenie wniosku mija we wrześniu – jeśli instytucja otrzyma środki będzie można ruszać z pracami.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
2.6kmh
100 %
sob.
17 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE