poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzów zalany! Ulice płyną, auta stoją w korkach

Gorzów zalany! Ulice płyną, auta stoją w korkach

Silne opady deszczu i gradu oraz wiatr, które od rana występują nad Gorzowem, sparaliżowały praktycznie całe miasto. Wiele ulic jest całkowicie zalanych i nieprzejezdnych, auta stoją w wodzie i korkach, są opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej, a strażacy musieli interweniować już blisko 150 razy!

Ulewa dotarła nad Gorzów z samego rana. To, że w takich sytuacjach Gorzów jest zalewany nie powinno już nikogo dziwić, ale dzisiejsza (08.09) nawałnica zaskoczyła chyba wszystkich. Wiele ulic znajduje się pod wodą, ponieważ przy tak intensywnych opadach studzienki kanalizacyjne nie dają rady jej odprowadzać i szybko się zapychają.

Zalane są ulice Podmiejska, Pomorska, Warszawska, Teatralna, Jagiełły, Dąbrowskiego, Borowskiego, Wyszyńskiego, rondo Santockie, Górczyńskie, część Zawarcia i Zakanala. Poziom wody w niektórych miejscach jest tak wysoki, że część mieszkańców nie mogła wyjechać z podwórka.

Z samego rana musiałam zadzwonić do dyrektorki i powiedzieć jej, że nie dam rady dotrzeć na czas do pracy. Auto stało w wodzie, nie było możliwości nim wyjechać – przyznaje pani Iwona.

Na drogach oprócz wody leżą tez powalone na skutek wiatru gałęzie drzew i w wielu miejscach przejazd jest utrudniony. Dlatego z opóźnieniami muszą się tez liczyć pasażerowie MZK.

Sytuację na bieżąco próbują ratować strażacy, którzy wyjeżdżają do interwencji nie tylko w Gorzowie, ale też w okolicznych miejscowościach. Do tej pory interweniowali już prawie 150 razy, ale pomoc może być potrzebna przez cały dzień. Wszystko dlatego, że ulewy i silny wiatr mają potrwać jeszcze przynajmniej do godziny 10:00 i jest duże prawdopodobieństwo, że wieczorem znów się powtórzą – zapowiadają synoptycy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
19.7 ° C
19.7 °
19.7 °
77 %
4.3kmh
100 %
pon.
20 °
wt.
26 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE