środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Gorzowianie nie korzystają z biletomatów

Gorzowianie nie korzystają z biletomatów

Tak wynika z pilotażowego programu dotyczącego sprzedaży biletów na terenie Gorzowa. Dlatego też miejscy urzędnicy planują wprowadzenie zmian i pójście w kierunku nowoczesnych usług sprzedaży.

Program prowadzony był przez miejski Zakład Komunikacji. Jak wynika z przeprowadzonych badań jedynie mniej 2% gorzowian kupuje bilety w stacjonarnych biletomatach. Najwięcej osób, bo aż 37,5%, decyduje się kupować bilety w kasach biletowych. Z automatów biletowych umieszczonych a w autobusach i tramwajach korzysta 26,6% pasażerów, natomiast elektronicznie bilety kupuje 23,5% osób.

Informacje uzyskane w trakcie realizacji programu pilotażowego zostaną wykorzystane do unowocześniania systemu sprzedaży biletów, bo stanowi on kontrast do nowoczesnego taboru czy systemu informacji pasażerskiej – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

W związku z tymi wynikami miasto planuje zrezygnować z kupowania urządzeń służących do sprzedaży biletów, czyli np. biletomatów. Zamiast tego rozważane są opcje k=zakupu odpowiednich usług od firm, które zajmują się dostarczaniem urządzeń do sprzedaży oraz ich obsługa. Trwają również prace nad wprowadzeniem możliwości kupna biletów w formie on-line.

Podpisywane są umowy z kolejnymi firmami świadczącymi takie usługi – dodaje Wiesław Ciepiela.

Jak zapewniają urzędnicy: tradycyjne formy kupna biletów zostaną zachowane, co jest na pewno ważną informacją dla osób starszych, które nie potrafią korzystać z nowoczesnych technologii.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
66 %
0.9kmh
94 %
śr.
-0 °
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE