czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Grand Prix się odbędzie. Organizacją zajmie się Stal Gorzów

Grand Prix się odbędzie. Organizacją zajmie się Stal Gorzów

Miłośnicy żużla mogą odetchnąć z ulgą: zaplanowane na 25. czerwca zawody Grand Prix na pewno się odbędą. Ich organizacją nie zajmie się jednak miasto, a Stal Gorzów, która na tren cel otrzyma miejską dotację.

Mimo, że zawody zaplanowano już dawno to ostatnio wokół tego wydarzenia narosło sporo pytań. Wszystko dlatego, że miasto do tej pory nie podpisało formalnej umowy z grupą Discovery, promotorem indywidualnych mistrzostw świata. Teraz wiadomo już dlaczego. To nie miasto ostatecznie zajmie się organizacją zawodów, a żużlowy klub Stal Gorzów.

– Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy z Grupą Discovery i Stalą Gorzów na temat takiego rozwiązania, które byłoby najlepsze dla miasta, dla mieszkańców, dla miłośników tego sportu. Ale przede wszystkim braliśmy pod uwagę sytuację gospodarczą, sytuację jaka jest w kraju i na świecie. Podczas ostatniego spotkania padła propozycja ze strony miasta, aby organizacją Grand Prix zajął się klub Stal Gorzów. Klub wyraził chęć organizacji tego wydarzenia sportowego, a Grupa Discovery to zaaprobowała – powiedziała Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa. 

Na organizację wydarzenia klub dostanie od miasta 1,5 mln złotych (o ile zgodzą się na to gorzowscy radni, bo temat zostanie poruszony na wtorkowej sesji). Resztę pieniędzy Stal miałaby pozyskać od sponsorów. A koszty mogą być nawet dwa razy wyższe.

– Taki sposób organizacji wydarzenia jest korzystniejszy dla budżetu miasta. Organizujemy mniej środków w organizację wydarzenia. Dzięki temu możemy dodatkowymi środkami wesprzeć działalność innych gorzowskich klubów – dodała prezydent Domagała.

W Gorzowie odbędą się cztery turnieje Grand Prix, które zaplanowano na lata 2022-2025. Pierwsze ściganie w ramach GP już 25. czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE