wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jak będzie wyglądał stadion przy Olimpijskiej? Koncepcja już gotowa!

Jak będzie wyglądał stadion przy Olimpijskiej? Koncepcja już gotowa!

Przygotowana została już koncepcja modernizacji stadionu piłkarskiego znajdującego się przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie. Całość została wykonana tak, by poszczególne elementy stadionu można było przebudowywać etapami. Teraz czas na dokumentację projektową.

Stadion piłkarski w Gorzowie będzie jak nowy

Docelowo, stadion przy ulicy Olimpijskiej będzie posiadać widownię na nawet 10 tysięcy miejsc z wyodrębnionymi miejscami dla VIP-ów. Będą szatnie z natryskami, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe. Nie zabraknie także pomieszczeń przeznaczonych na salkę konferencyjną, lokale gastronomiczne czy sklepy. W rejonie stadionu wygospodarowane mają też zostać miejsca parkingowe.

W tej chwili gotowa jest już koncepcja modernizacji uwzględniająca pełną infrastrukturę oraz możliwość dostosowania obiektu do rozgrywek w ramach I ligi. W dokumencie opracowano również koncepcję parkingu oraz skomunikowanie stadionu z przyległymi ulicami, czyli z Olimpijską i Piłkarską.

Ze względu na szacowany koszt planowanej inwestycji, projektant w wyniku uzgodnień z prezydentem i dyrektorami merytorycznych wydziałów UM, dokonał etapowania inwestycji tak, aby każdy etap mógł być realizowany niezależnie – na przykład trybuny stanowią całość, ale każda może być zrealizowana osobno, bez uszczerbku dla całości – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Same elementy żelbetonowe trybun wykonane zostaną w taki sposób, aby w przyszłości można było zainstalować na nich konstrukcję stalową zadaszenia.

Przypomnijmy: modernizacja stadionu przy Olimpijskiej to inwestycja planowana już od dawna, która według pierwszych informacji miała się zakończyć w… 2018 roku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
18.8 ° C
18.8 °
18.8 °
80 %
2.4kmh
99 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE