niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Jak to z tym bezrobociem? W Gorzowie znów spadło

Jak to z tym bezrobociem? W Gorzowie znów spadło

Jak podają urzędnicy w ubiegłym miesiącu, tj. październiku, stopa bezrobocia w Gorzowie spadła z 2,3% na 2,2%. W całym województwie lubuskim wskaźnik ten pozostaje bez zmian i utrzymuje się na poziomie 4,2%.

Sytuacja gospodarcza w kraju nie wygląda zbyt dobrze. Galopująca inflacja i rosnące ceny produktów oraz energii powodują, że wiele przedsiębiorstw i firm staje przed obliczem bankructwa, a w całej Polsce słyszy się też informacje o masowych zwolnieniach.

Jak się jednak okazuje w Gorzowie sytuacja nie jest taka zła o czym świadczą między innymi dane dotyczące bezrobocia. Pod koniec ubiegłego miesiąca w gorzowskim Powiatowym Urzędzie Pracy było zarejestrowanych 1 226 osób bez pracy, a to o 17 osób mniej niż we wrześniu.

Wciąż jest większy odsetek kobiet pozostających bez pracy, ale różnica ta nie jest znacząca: 55% bezrobotnych to właśnie kobiety.

W październiku w województwie lubuskim najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w powiatach: strzelecko-drezdeneckim, zielonogórskim ziemskim, oraz wschowskim, a najniższą w powiecie słubickim, w Gorzowie oraz powiecie świebodzińskim i w Zielonej Górze.

Na koniec października 2022 r., w powiatowych urzędach pracy województwa lubuskiego zarejestrowanych było 15 087 bezrobotnych, w tym 8 539 kobiet. W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 121 osób. W stosunku do października 2021 r. liczba bezrobotnych była mniejsza o 3 428 osób (o 18,5%).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3.8 ° C
3.8 °
3.8 °
95 %
4.2kmh
100 %
niedz.
7 °
pon.
8 °
wt.
6 °
śr.
4 °
czw.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE