piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Już nie sposobem na wnuczka, a na Covid. Oszuści w akcji

Już nie sposobem na wnuczka, a na Covid. Oszuści w akcji

Lubuska policja ostrzega przed kolejnymi próbami wyłudzenia pieniędzy. Tym razem oszuści mają nową metodę i swoich rozmówców próbują naciągnąć udając chorych na Covid-19.

I tym razem na celowniku przestępców znajdują się głównie starsze osoby. Oszuści dzwoniąc do wybranych ludzi podają się za członka rodziny, który poważnie zachorował na koronawirusa. Aby potwierdzić swoją wersję do rozmowy włącza się rzekomy lekarz, który informuje, że w celu ratowania życia konieczne jest wdrożenie specjalnej, kosztownej terapii. Jak informują policjanci: oszuści często krzyczą do telefonu i płaczą chcą wywołać jak największe emocje.

Należy wiec pamiętać, że żaden pacjent chory na Covid-19 nie musi płacić za leczenie. Jeśli ktoś otrzyma podobny telefon powinien jak najszybciej zawiadomić policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Lubuscy policjanci przypominają tez o kilku ważnych zasadach, które pomogą nam i naszym bliskim uchronić się przed utratą pieniędzy. Przede wszystkim należy być bardzo ostrożnym w kontakcie z nieznajomymi, pod żadnym pozorem nie przekazywać osobom nieznajomym żadnych pieniędzy, a wszelkie próby uzyskania przez kogoś gotówki powinniśmy potwierdzić bezpośrednio z rodziną.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
1.6 °
72 %
1.3kmh
100 %
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE