niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kolejne 2 mln zł do budowy hali w Gorzowie

Kolejne 2 mln zł do budowy hali w Gorzowie

Sejmik województwa zdecydował o przekazaniu kolejnej transzy dofinansowania na budowę hali sportowej przy ulicy Słowiańskiej. To druga rata, która powędrowała do miasta na ten cel. Pieniędzy może być jeszcze więcej!

6 milionów złotych z województwa na budowę hali przy Słowiańskiej

W ubiegłym roku prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki zwrócił się do Zarządu Województwa Lubuskiego o wsparcie do budowy hali w wysokości 6 milionów złotych. Dotacja miałaby być wypłacona w trzech transzach, każda po 2 miliony złotych.

Pierwsze 2 miliony trafiły do miasta jeszcze w ubiegłym roku. Teraz zarząd zdecydował o przekazaniu kolejnej raty. Dzięki temu można kontynuować budowę, która (z uwagi na obecną sytuację gospodarczą na świecie) okazała się droższa niż zakładano.

To jednak nie koniec, bo prezydent apeluje o kolejne zwiększenie dotacji z województwa. W tym celu wystosował pismo do marszałek województwa, które już do niej trafiło. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w trzecim kwartale tego roku, po przeanalizowaniu wydatków i budżetu województwa.

Hala sportowa z prawdziwego zdarzenia!

Hala widowiskowo-sportowa powstaje niedaleko „Słowianki”. Będzie się składała z areny głównej oraz pełnowymiarowej sali treningowej. Na trybunach będą miejsca dla ponad 5 tysięcy osób. Dodatkowo powstaną parkingi, zaplecze sanitarne, gastronomiczne, administracyjne, szatnie i sala konferencyjna.

Będą się tam odbywać nie tylko wydarzenia sportowe, ale również koncerty, konferencje, targi i inne podobne wydarzenia.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
54 %
2.1kmh
100 %
niedz.
19 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE