niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Komendant policji z Gorzowa został generałem

Komendant policji z Gorzowa został generałem

Jarosław Pasterski, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie odebrał nominację generalską w sobotę (23.07). Oficjalnie wręczył ją sam Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Uroczystości odbyły się w Katowicach podczas Centralnych Obchodów Święta Policji. Stopień generała otrzymało wówczas sześciu mundurowych, w tym właśnie gorzowski komendant.

– Nominacja na stopień generalski jest wyrazem najwyższego uznania dla wzorowej i pełnej zaangażowania służby, wszechstronnej wiedzy oraz doskonałej znajomości zagadnień związanych z funkcjonowaniem Policji. To zwieńczenie wieloletniego wysiłku zawodowego, potwierdzającego nadzwyczajną aktywność i kreatywności – przyznał Marcin Maludy, rzecznik prasowy z gorzowskiej komendy.

Jarosław Pasterski ma 50 lat, a z policją związany jest od ponad 26 lat. Zaczynał jako policjant kryminalny w gorzowskiej komendzie. Później pracował jeszcze w Centralnym Biurze Śledczym Policji w Gorzowie oraz w Szczecinie. Był Naczelnikiem Wydziału do Walki z Korupcją w Gorzowie, Komendantem Miejskim Policji w Gorzowie, Naczelnikiem Wydziału do zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w CBŚP w Gorzowie, aż w końcu został Komendantem Wojewódzkim. Teraz w stopniu generalskim!

Oprócz Jarosława Pasterskiego nominacje generalską otrzymali również: Adam Cieślak, Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, Waldemar Wołowiec, Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu, Dariusz Matusiak, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, Dariusz Zięba, Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz Iwona Klonowska, Komendant Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.8 ° C
13.8 °
13.8 °
73 %
0.5kmh
31 %
niedz.
22 °
pon.
23 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
16 °

NAJPOPULARNIEJSZE