poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Lot balonem, Roksana Węgiel i Adam Bałdych. Gorzów świętuje urodziny!

Lot balonem, Roksana Węgiel i Adam Bałdych. Gorzów świętuje urodziny!

Już jutro, czyli w sobotę (02.07) Gorzów będzie obchodził 765. Rocznicę nadania mu praw miejskich. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji dla mieszkańców. Będą koncerty, występy, a nawet wyjątkowy lot balonem!

Świętowanie miejskich urodzin rozpocznie się od uroczystej sesji Rady Miasta podczas której nadane zostaną tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gorzowa i Odznak Honorowych. Później, o godzinie 12:30 na Placu Grunwaldzkim nastąpi tradycyjne uderzenie w Dzwon Pokoju. Tym razem będzie to wydarzenie o tyle wyjątkowe, że w dzwon uderzy zwycięzca vouchera wylicytowanego podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Później będzie już tylko lepiej! Na mieszkańców czekać będzie bowiem wyjątkowa atrakcja, czyli darmowy, urodzinowy lot balonem! Wszyscy chętni będą mogli wsiąść do balonu zakotwiczonego w ziemi, który unosi się na wysokość od 20 do 40 metrów i przez kilka minut pełni funkcję tarasu widokowego. Loty będą się odbywać w godzinach od 19:00 do 22:00.

– Na lot nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ale podczas wydarzenia chętnych obowiązuje kolejka w wyznaczonym miejscu na błoniach nad Wartą.  Podczas wzniesienia, pilot – dowódca jednostki powietrznej – wozi pasażerów balonem uczepionym do lin, maksymalnie do wysokości 20-40 metrów, w zależności od warunków meteorologicznych (decyzję o wysokości, na jaką wznosi się balon, podejmuje pilot, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo pasażerów) – informuje Marta Liberkowska z gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

W gondoli balonu jednocześnie może się znajdować czterech pasażerów, chociaż jest to zależne od ich wagi. To oznacza, że jutro z balonowej atrakcji będzie mogło skorzystać maksymalnie 150 osób. Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub zachowujące się w sposób zagrażający bezpieczeństwu lotu nie będą mogły wsiąść do balonu. Jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie to mogą one wznieść się do góry wyłącznie z opiekunem.

Sama atrakcja jest zależna od warunków pogodowych. Jeśli nie będą one sprzyjające lot balonem trzeba będzie odwołać.

To nie koniec atrakcji jakie zaplanowano dla mieszkańców. Skoro urodziny to musi być muzyka! Dlatego o godzinie 19:00 na Starym Rynku odbędzie się koncert Roksany Węgiel, natomiast w Wartowni rozpocznie się muzyczny seans z DJ-ami Tomem Novy i Neevaldem. Później, bo o godzinie 20:30 w Amfiteatrze wystąpi skrzypek Adam Bałdych razem z Gorzowską Orkiestrą Dętą. Ciekawie również w teatrze. O godzinie 20:00 na Scenie Letniej rozpocznie się występ Daniela Olbrychskiego w programie „One man show”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
26.4 ° C
26.4 °
26.4 °
42 %
2.2kmh
3 %
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
25 °
czw.
26 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE