czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Lubuscy policjanci – szybcy i.. bezpieczni

Lubuscy policjanci – szybcy i.. bezpieczni

Funkcjonariusze z garnizonu lubuskiego ćwiczyli na specjalnym torze szybką, a zarazem bezpieczną jazdę. Wszystko po to, by jeszcze skuteczniej walczyć z piratami drogowymi i nie tylko! Jak przyznają policjanci: szkolenie technik jazdy samochodem jest jednym z ważnych elementów działań szkoleniowych.

Szkolenie, w którym wzięli udział lubuscy mundurowi składało się z dwóch części. W pierwszej, teoretycznej, policjanci mieli okazję zapoznać się (lub też przypomnieć sobie) z podstawowymi zasadami techniki i taktyki bezpiecznej jazdy. Dowiedzieli się jakie są elementy ryzyka i oraz zagrożenia mogące pojawić się na drodze.

Jednak najwięcej emocji wzbudziła część praktyczna, podczas której funkcjonariusze mogli się sprawdzić na specjalnym torze. Pod czujnym okiem policjantów z gorzowskiej drogówki wykonywali slalom precyzyjny, ćwiczyli na trolejach, gdzie doskonalili opanowanie pojazdu w czasie zjawiskiem nadsterowności i podsterowności oraz trenowali elementy jazdy szybkiej. 

Lubuscy policjanci sukcesywnie podnoszą swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Jedną z nich jest właśnie umiejętność dobrego panowania nad pojazdem. To wszystko sprawia, że mieszkańcy naszego regionu mogą czuć się bezpiecznie – przyznaje Karol Florczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Umiejętności szybkiej, sprawnej i bezpiecznej jazdy sprawdzają się nie tylko w pościgach za kierowcami niestosującymi się do przepisów. To ważne w codziennej pracy policjantów, którzy muszą być zawsze czujni i gotowi do niesienia pomocy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
32 %
2.7kmh
41 %
śr.
13 °
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE