poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Malowane, kolorowe – która ładniejsza? Ruszył konkurs pisanek

Malowane, kolorowe – która ładniejsza? Ruszył konkurs pisanek

To już 49. edycja konkursu organizowanego przez Muzeum Lubuskie i Związek Ukraińców i Zjednoczenie Łemków – zarządy kół w Gorzowie Wielkopolskim. Każdy chętny może przygotować pisanki, które następnie będą oceniane przez jury.

Do konkursu można zgłosić zarówno wydmuszki jak i jajka ugotowane na twardo. Chodzi o to, aby były jak najpiękniej przyozdobione. Przygotować należy co najmniej pięć sztuk pisanek wykonanych wyłącznie tradycyjnymi technikami i oparte na tradycyjnych motywach. Komisja oceniać będzie jajka pod względem wierności tradycjom ukraińskim i polskim, wartości artystycznej, jakości wykonania i ogólnych walorów estetycznych.

Konkurs trwa do 28. marca. Pisanki należy dostarczyć do Spichlerza znajdującego się przy ulicy Fabrycznej (można to zrobić drogą pocztową). Jak informują organizatorzy: pisanki najlepiej zapakować w kartonowe pudła, dobrze zabezpieczyć i opisać jako „szkło”, by jak najlepiej chronić je w transporcie.

Nadesłane pisanki zostaną poddane ocenie komisji, która wybierze te najładniejsze. Później (dokładnie 10. kwietnia) zostaną one pokazane na wystawie w Spichlerzu. Zwycięzcy zostaną też nagrodzeni.

Celem konkursu popularyzacja tradycji przygotowywania pisanek w okresie wielkanocnym, pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz przybliżenie kultury ukraińskiej i polskiej. Szczegóły oraz regulamin konkursu znajdziecie na stronie Muzeum Lubuskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
23 %
2.2kmh
100 %
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
6 °
czw.
15 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE