piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mężczyzna skoczył z mostu do Warty. Zaraz za nim policjantka

Mężczyzna skoczył z mostu do Warty. Zaraz za nim policjantka

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj, tj. w  niedzielę (12.06) przed południem. Z Mostu Staromiejskiego, po wcześniejszym przejściu przez barierki, do Warty skoczył mężczyzna. Dzięki czujności policjantki po służbie i ratownika medycznego został wyciągnięty na brzeg.

Wszystko działo się przed godziną 10:00 kiedy to w Gorzowie odbywał się bieg Nadwarciańska Dycha, którzy tłumnie zgromadził zarówno uczestników jak i kibiców. I właśnie to mogło uratować życie mężczyźnie, który znalazł się na Moście Staromiejskim i skoczył z niego do rzeki.

Całe zdarzenie widziała policjantka, która akurat tego dnia postanowiła przyjść z rodziną i dopingować biegaczy. Kobieta, znajdująca się wtedy na nadbrzeżu przy Fabrycznej, bez zastanowienia wskoczyła do wody za mężczyzną. Złapała go za odzież i zaczęła holować do brzegu. Po jakimś czasie, gdy była już blisko celu, ale zaczęła opadać z sił dołączył do niej ratownik medyczny i wspólnie wyciągnęli mężczyznę na brzeg. Tam została mu udzielona niezbędna pomoc.

– Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Nurt rzeki był silny więc cała sytuacja wymagała wytrzymałości i umiejętności związanych z pomocą osobom tonącym. Jak stwierdziła już po wszystkim młodsza aspirant Magdalena Kleist, robiła to instynktownie. To co do niej należało. Cieszy się, że udało się uratować mężczyznę. Drugi raz postąpiła by tak samo – informuje Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Nie mamy informacji dlaczego mężczyzna wskoczył do Warty, czy była to próba samobójcza czy nieszczęśliwy wypadek. Policjanci przypominają jednak, że każdy kto potrzebuje pomocy i wsparcia psychologicznego może, a nawet powinien, skontaktować się ze specjalistami:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
55 %
1.8kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE