piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Miejsca noclegowe poszukiwane. Kto może przyjąć uchodźców z Ukrainy?

Miejsca noclegowe poszukiwane. Kto może przyjąć uchodźców z Ukrainy?

Coraz więcej ludzi opuszcza ogarniętą wojną Ukrainę ratując swoje życie i zdrowie. Wielu z nich to właśnie w Polsce szuka schronienia, pierwsi uchodźcy trafili również do Gorzowa. Urzędnicy proszą więc o zgłaszanie się te osoby, które mogą przyjąć Ukraińców pod swój dach.

W mieście wyznaczono kilka punktów (internaty, hotele), w których mogą zostać przyjęci uchodźcy. Miejsc może jednak zabraknąć, bo ludzi pojawia się coraz więcej. Ponadto zdarza się, że rodziny umieszczane w takich miejscach muszą być rozdzielone (co wynika z powodów logistycznych), dlatego umieszczenie ich w jednym domu/mieszkaniu byłoby dla nich dużo lepszym rozwiązaniem. Należy też pamiętać, ze ludzie ci są często w złym stanie psychicznym, są zestresowani i straumatyzowani. W związku z tym każdy kto ma możliwości lokalowe i chciałby pomóc ukraińskiej rodzinie proszony jest o kontakt z urzędem miasta.

Są już pierwsze zgłoszenia od gorzowian, którzy chcą przyjąć uchodźców.

– Nie wyobrażam sobie, że mogłabym postąpić inaczej. Ci ludzie potrzebują pomocy, a skoro mamy możliwości to nie powinniśmy się wahać. Poza tym dobro zawsze do nas wróci – przyznaje gorzowianka, która przyjęła pięcioosobową rodzinę pod swój dach.

Na oficjalnej stronie miasta znajduje się specjalny formularz, który należy wypełnić chcąc przyjąć uchodźców z Ukrainy. Można go znaleźć TUTAJ. Następnie wszystkie te dane trafią do Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce. Jej wiceprezes, Daria Łukianova będzie odpowiadała za komunikowanie rodzin poszukujących mieszkania w Gorzowie lub na terenie województwa lubuskiego z osobami, które taką pomoc oferują.

Przypomnijmy: wciąż trwają zbiórki na rzecz Ukrainy, każdy może przynosić najpotrzebniejsze rzeczy. Informacje o tym co w tej chwili jest niezbędne i gdzie można to dostarczyć znajdziecie TUTAJ.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
1.6 °
72 %
1.3kmh
100 %
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
3 °
pon.
4 °
wt.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE