niedziela, 14 lipca, 2024

Miejskie drzewa pod lupą

Gorzowscy urzędnicy informują, że rozpoczął się przegląd miejskiego drzewostanu. Wszystko po to, aby sprawdzić w jakim stanie znajdują się drzewa i czy nie grozi im połamanie lub powalenie.

Przegląd ma związek z ostatnimi załamaniami pogody, czyli między innymi z burzami i porywistym wiatrem, na skutek których niektóre drzewa mają połamane gałęzie co z kolei może stanowić niebezpieczeństwo. Drugim aspektem takich działań są zmiany klimatu, a co za tym idzie: susze i wysokie temperatury, które powodują, że rośliny nie mają prawidłowych warunków do życia.

– Przeglądy pozwalają na ocenę stanu drzew i uniknięcie sytuacji stanowiących zagrożenie dla budynków, samochodów, a czasem zdrowia i życia mieszkańców – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Inwentaryzacja już się rozpoczęła. Drzewa są znaczone przez ekspertów, którzy decydują co dalej. Te rośliny, które obumarły zostaną usunięte, wobec innych podjęte zostaną zabiegi pielęgnacyjne.

– Decyzja o usunięciu drzewa dotyczy wyłącznie takiego, które stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego albo drzewa zupełnie obumarłego lub będącego w bardzo złej kondycji zdrowotnej, niewykazującego szans na przeżycie – dodaje Wiesław Ciepiela.

Według pierwszych danych w centrum miasta jest 77 obumarłych lub obumierających drzew. Kolejna inwentaryzacja zostanie przeprowadzona w piątek w Parku Siemiradzkiego, z kolei do końca lipca przegląd obejmie także drzewostan na Górczynie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
22 ° C
22 °
22 °
50 %
2.6kmh
50 %
niedz.
26 °
pon.
28 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE