sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Milionowe wsparcie dla Akademii

Milionowe wsparcie dla Akademii

Prawie 1,2 mln zł trafi do Akademii im. Jakuba z Paradyża w postaci wsparcia kierunków medycznych. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Lubuskiego. O szczegółach mówiła dzisiaj w Gorzowie Wlkp. marszałek Elżbieta Anna Polak.

Pierwsza kwota to 800 tys. zł zostanie przeznaczona na wsparcie kierunku pielęgniarstwo, z kolei 400 tys. zł to kolejna kwota z rezerwy przeznaczona na wsparcie działań w zakresie bazy naukowo-badawczej. Okazuje się, że uczelnia zamierza inwestować w Wydział Medyczny i powiększać ilość kierunków.

Uczelnia kształci także przyszłych ratowników medycznych. To jednak nie wszystko i w przyszłym roku planujemy także prowadzenie dietetyki klinicznej i medycyny analitycznej – poinformowała rektor uczelni prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

Marszałek podkreślała, że dużą pracę w kwestii pozyskania przez Akademię środków wykonali radni wojewódzcy Anna Synowiec oraz Mirosław Marcinkiewicz.

To nie jedyne kwoty, którymi jest wspierane AJP. Studentki oraz studenci pielęgniarstwa mogą liczyć na wysokie stypendia – 1200 zł miesięcznie pod warunkiem, że po ukończeniu studiów przepracują odpowiedni okres w lubuskich szpitalach.

– Obecnie Akademia im. Jakuba z Paradyża kształci już dwa roczniki studentów pielęgniarstwa. Skuteczna kształcenia jest ogromna. Przyjęliśmy w ubiegłym roku 45 studentów. Z czego zrezygnowały tylko dwie osoby, gdzie standardowo rezygnuje ok. 40 proc. studentów. Widać więc, że wybór kierunku był bardzo dobrze przemyślany – zaznaczała rektor.

– To są najlepsze inwestycje w kapitał ludzki i wiążą młodych ludzi z naszym województwem. W tym roku rozszerzyliśmy te stypendia dla specjalizacji psychologia kliniczna. Wiemy jak mało mamy takich osób w województwie. Coraz większy zakres oddziaływania jest tego programu i to cieszy – dodała marszałek Polak.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.8 ° C
0.8 °
-0.1 °
74 %
0.9kmh
72 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE