niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nie zgadzają się na śmierć kobiet! Protest w Gorzowie

Nie zgadzają się na śmierć kobiet! Protest w Gorzowie

W środę, 14. czerwca, w Gorzowie odbędzie się protest przeciwko zaostrzonemu, irracjonalnemu prawu antyaborcyjnemu. To odpowiedź na kolejną już śmierć młodej kobiety, której odmówiono przerwania ciąży, co wywołało zakażenie organizmu i doprowadziło do jej zgonu.

„Ani Jednej Więcej” to hasło, którym żyje wiele Polek i Polaków. Stało się nie tylko hashtagiem w mediach społecznościowych, ale też dramatycznym wręcz wołaniem o zmiany. Zmiany, które zapobiegną śmierci młodych kobiet. Zmiany, które pozwolą kobietom znów czuć się kobietami, a nie inkubatorami bez uczuć i możliwości podejmowania własnych decyzji. Bo tak niestety wygląda polska rzeczywistość odkąd w 2021 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził restrykcyjne prawo antyaborcyjne zakazujące przerwania ciąży nawet w sytuacjach, gdy realnie zagraża ona życiu kobiety.

W tej chwili nie ma znaczenia czy dziecko urodzi się martwe, czy płód obumrze w ciele matki, czy noworodek będzie miał nieodwracalne zmiany i nie przeżyje nawet godziny poza organizmem matki – to nie ma znaczenia. Liczy się tylko, by urodzić, za wszelką cenę. A tą cenę płacą kobiety. Młode matki, które umierają na skutek absurdalnych przepisów zostawiając mężów, partnerów i dzieci.

Tylko od 2020 roku, kiedy to Trybunał Konstytucyjny wydał kontrowersyjne orzeczenie (mówiące o tym, że terminacja ciąży nawet w przypadku zagrożenia życia czy nieodwracalnych zmian płodu jest nielegalna) zmarło sześć kobiet, które nie mogły liczyć na pomoc lekarską. A to tylko oficjalne dane.

Ostatnia taka sytuacja, która teraz, ponownie, zmusiła ludzi do wyjścia na ulice miała miejsce pod koniec maja, kiedy to do szpitala w Nowym Targu trafiła 33-letnia Dorota. Kobieta była w piątym miesiącu ciąży, gdy odeszły jej wody płodowe. Niestety, lekarze nie podjęli działań związanych z wcześniejszym zakończeniem ciąży co doprowadziło do śmierci młodej kobiety na skutek wstrząsu septycznego.

Teraz, po raz kolejny, ludzie mogą głośno i wyraźnie wykrzyczeć ANI JEDNEJ WIĘCEJ! Protesty organizowane są w wielu miastach Polski, w tym także w Gorzowie. Mieszkańcy wyjdą na ulice w środę (14.06) o godzinie 18:00. Zbiórka protestujących przy fontannie Pauckscha na Starym Rynku. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na Facebookowym profilu: ANI JEDNEJ WIĘCEJ / POLSKA – Gorzów Wielkopolski.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
49 %
2.4kmh
86 %
niedz.
22 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE