niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe oświetlenie pod znakiem zapytania. Oferty od firm zbyt wysokie

Nowe oświetlenie pod znakiem zapytania. Oferty od firm zbyt wysokie

W przetargu na wykonanie nowego oświetlenia ulicznego w Gorzowie oraz zmodernizowanie istniejącego zgłosiły się trzy firmy. Niestety, ich oferty przewyższają zaplanowaną na ten cel kwotę. Co teraz?

Na gorzowskich ulicach ma się pojawić nowe oświetlenie, które w zamierzeniu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Urzędnicy właśnie otworzyli oferty od firm zainteresowanych zadaniem i… nie mają dobrych wiadomości. Co prawda chętni do prac są, ale ceny, które proponują są dużo wyższe niż zamierzali wydać urzędnicy.

Trzy firmy chcą się zająć wymianą oświetlenia w Gorzowie

Do przetargu zgłosił się trzy firmy: z Warszawy, Zielonej Góry i Poznania. Gorzowscy urzędnicy na inwestycję zamierzali przeznaczyć około 400 tysięcy złotych, ale teraz wiadomo już, że w tej cenie nie uda się zrealizować zadania.

Najtańsza z proponowanych ofert (firma z Zielonej Góry) opiewa bowiem na… prawie 680 tysięcy złotych, czyli przewyższa planowaną kwotę o niecałe 300 tysięcy. Najdroższa oferta „powala na kolana”, bo opiewa na… ponad milion 700 tysięcy (Poznań)!

Co teraz? Jeśli w budżecie miasta nie znajdą się brakujące środki, a w tej chwili jest to mało prawdopodobne, przetarg będzie musiał zostać unieważniony.

Nowe oświetlenie w Gorzowie

Sama inwestycja obejmuje wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED. Miałoby się ono pojawić w okolicy Ronda Szczecińskiego, Ronda Słowiańskiego i całej ulicy Słowiańskiej od Ronda Szczecińskiego do skrzyżowania z ulicą Żwirowa, Roosvelta i Kosynierów Gdyńskich.

Docelowo wymienionych ma zostać 250 sztuk opraw oświetleniowych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
19.2 ° C
19.2 °
19.2 °
50 %
5.5kmh
80 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE