piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowy punkt bezpłatnej pomocy prawnej dla uchodźców z Ukrainy

Nowy punkt bezpłatnej pomocy prawnej dla uchodźców z Ukrainy

W Gorzowie zaczął działać kolejny punk t, w którym Ukraińcy, którzy musieli opuścić swój kraj, mogą uzyskać porady i pomoc wyspecjalizowanych prawników. Uruchomiła go Okręgowa Rada Adwokacja.

To już drugie takie miejsce w mieście, które oferuje uchodźcom bezpłatne wsparcie prawne w związku z wojną na Ukrainie. Nowy punkt działa w budynku dawnej księgarni przy ulicy Hawelańskiej 9 w poniedziałki i środy w godzinach do 15:30 do 16:30. Adwokaci wciąż czekają także w Urzędzie Marszałkowskim przy ulicy Mościckiego 6. Tam z porad można skorzystać we wtorki od godziny 17:00 do 18:00.

Podobne usługi świadczone są w całym województwie lubuskim. Uchodźcy mogą liczyć na pomoc 70 adwokatów przyjmujących zarówno w Gorzowie jak i w Zielonej Górze, Nowej Soli, Żarach, Krośnie, Słubicach, Bytomiu Odrzańskim, Międzyrzeczu, Wolsztynie, Strzelcach Krajeńskich i Kostrzynie nad Odrą. Adresy punktów pomocowych, numery telefonów i maile można znaleźć na stronie Okręgowej Izby Adwokackiej w Zielonej Górze.

Przypomnijmy: wojna na Ukrainie trwa od 24. Lutego, kiedy to kraj został zaatakowany przez Rosjan. Od tamtej pory Ukraińcy bronią swojej wolności przeciwstawiając się brutalnym wojskom rosyjskim, które zabijają zarówno żołnierzy jak i nieuzbrojoną ludność cywilną.. Ukrainę w miarę możliwości opuszczają kobiety, dzieci i osoby starsze. Szacuje się, że do tej pory z kraju wyjechało ponad 4 miliony ludzi, większość z nich trafiła do Polski.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
69 %
4.5kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE