czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Oszuści czyhają na „czternastki”. Emerycie, nie daj się oszukać!

Oszuści czyhają na „czternastki”. Emerycie, nie daj się oszukać!

W związku z tym, że już od dzisiaj (25.08) mają być wypłacane czternaste emerytury lubuscy policjanci ostrzegają przed ewentualnym pojawieniem się oszustów, którzy będą próbowali wyłudzić pieniądze. Seniorzy powinni mieć się na baczności nie przekazywać żadnych pieniędzy nieznajomym.

„Czternastka” to świadczenie przysługujące emerytom i rencistom, które wypłacane z urzędu. To oznacza, że aby je otrzymać nie trzeba składać żadnego wniosku. Pieniądze mają być wypłacane już od dzisiaj (25.08).

– Istnieje duże zagrożenie, że fakt ten zechcą wykorzystać oszuści żerujący na niewiedzy i nieświadomości osób starszych. Jeśli ktokolwiek skontaktuje się z Państwem informując, że do otrzymania świadczenia niezbędne jest wypełnienie dokumentów, to sygnał, że po drugiej stronie znajduje się oszust chcący przejąć pieniądze. Proszę również nie dawać wiary informacjom, że Państwa pieniądze są zagrożone i należy je natychmiast wypłacić z konta, aby nie wpadły w niepowołane ręce – nawet jeśli nasz rozmówca podaje się za policjanta – informuje Klaudia Biernacka z lubuskiej policji (Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie).

Funkcjonariusze przypominają, że nigdy nie kontaktują się z nikim prosząc o przekazanie jakiejkolwiek gotówki czy zrobienie przelewu. Za każdym razem są to próby wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Dokładnie taka sama sytuacja występuje w przypadku kontaktu ze strony rzekomego Zakładu ubezpieczeń Społecznych. O każdym taki podejrzanym telefonie powinno się natychmiast poinformować policję.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
32 %
2.7kmh
41 %
śr.
13 °
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE