sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pierwsze zawody lekkoatletyczne i uroczyste otwarcie stadionu

Pierwsze zawody lekkoatletyczne i uroczyste otwarcie stadionu

Już jutro, tj. w piątek, na przebudowanym stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie odbędą się pierwsze zawody. To „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” skierowane do dzieci w wieku do 12 lat. Będzie to też okazja do uroczystego otwarcia obiektu.

Mimo, że stadion znajdujący się przy ulicy Krasińskiego został oddany do użytku już pod koniec czerwca to dopiero teraz nastąpi jego oficjalne otwarcie. Będzie to połączone z pierwszymi zawodami na tym obiekcie. Otwarcie to zaplanowano na godzinę 10:00, a udział mają w nim wziąć między innymi przedstawiciele władz miasta czy lokalni sportowcy.

Później, o godzinie 11:00 ruszą zawody „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, w których wezmą udział młodzi sportowcy z całego województwa. Zaplanowano pięć konkurencji, w których łącznie weźmie udział około 500 dzieci. Najlepsi dostaną się do etapu ogólnopolskiego.

O randze zawodów świadczy to, że patronują mu Ministerstwo Sportu i Ministerstwo Edukacji Narodowej, zaś głównym organizatorem jest Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zawody „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. Ta sportowa rywalizacja sportowców będzie pierwszym ważnym sprawdzianem dla gorzowskiego stadionu lekkoatletycznego – przyznaje Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Spraw Społecznych.

Przypomnijmy: stadion lekkoatletyczny doczekał się gruntownej przebudowy. Powstała ośmiotorowa bieżna pokryta niebieską, poliuretanową nawierzchnią. Pojawił się rów z wodą do biegu z przeszkodami, skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, dwie do pchnięcia kulą oraz rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką. Wybudowano też trybuny na około tysiąc widzów i zamontowano nowoczesne, ledowe oświetlenie.

Prace trwały półtora roku, a ich koszt to prawie 19 mln zł, z czego 5,5 mln to dotacja rządowa, a prawie 2 mln dotacja z urzędu marszałkowskiego.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
91 %
0.9kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
wt.
6 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE