sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Północna obwodnica Gorzowa już wkrótce. Przetarg jeszcze w tym roku

Północna obwodnica Gorzowa już wkrótce. Przetarg jeszcze w tym roku

Jak informują urzędnicy przetarg na budowę północnej obwodnicy Gorzowa ma zostać ogłoszony w czwartym kwartale tego roku. Cała inwestycja będzie podzielona na kilka etapów.

Północna obwodnica Gorzowa powstaje po to, by poprawić komunikację między drogą krajową nr 22 a drogą ekspresową S3 w północnej części miasta.

Na początek wybudowany ma zostać 400 metrowy odcinek drogi od Ronda Barlineckiego przy ul. Wyszyńskiego do nowego ronda na wysokości ul. Kazimierza Wielkiego (nowa ulica Kamienna). Będzie to droga dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu, pojawią się ścieżki rowerowe, chodniki i przejścia dla pieszych. Będą także dwa ronda, most nad rzeką Kłodawką, odwodnienie i kanalizacja deszczowa.

– Obwodnica, przejmując część ruchu tranzytowego z istniejącej DK22 pozwoli na odciążenie obszaru śródmiejskiego Gorzowa od nadmiernego ruchu samochodowego, a także przyczyni się do poprawy dostępności miasta i jego obszaru funkcjonalnego – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego urzędu miasta.

Przetarg na pierwszy etap budowy obwodnicy ma zostać ogłoszony w czwartym kwartale tego roku. Urzędnicy szacują, że będzie to koszt w granicach 40 mln zł.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.8 °
4.8 °
97 %
1.5kmh
100 %
pt.
5 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
7 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE